Wyścigi konne i wyścigi psów w zakładach bukmacherskich

Wyścigi konne w zakładach bukmacherskich

W wielu ludowych tradycjach od dawien dawna mamy do czynienia ze sportami lub zawodami w których udział biorą zwierzęta. Największą sławę i popularność zdobyły dwa sporty – wyścigi konne i wyścigi psów. Mają one tysiące fanów, ich ofertę zobaczymy w najlepszych zakładach bukmacherskich online. Dostępne są zarówno odmiany w formie sportów tradycyjnych i sportów wirtualnych.  

Brytyjskie tradycje w sporcie i zakładach bukmacherskich

Wyspy Brytyjskie słyną ze swojej odrębności w stosunku do społeczeństw na Starym Kontynencie. Sport dla Brytyjczyków był zawsze ważny i w wielu przypadkach, to właśnie w Anglii niektóre dyscypliny nabierały współczesnych kształtów i były rozpropagowywane na całym świecie. Tak było m.in.. z piłką nożną, krykietem, snookerem i jeszcze wieloma sportami. Podobnie sprawa ma się z wyścigami konnymi i wyścigami psów. Wyścigi konne znane są od czasów Starożytnych Rzymian, ale dopiero pod koniec XVIII wieku, właśnie w Anglii rozegrano pierwsze gonitwy. Z kolei regularny tor wyścigowy powstał w Chester. Przełom XIX i XX wieku był też ważnym momentem dla historii wyścigów konnych. Wprowadzono maszynę startową, licencje dla trenerów i zakazanie sztucznego dopingu koni. W Wielkiej Brytanii najsłynniejsze są wyścigi konne zwane jako Royal Ascot Racecourse. Historia tych gonitw ma ponad 300 lat i odbyły się po raz pierwszy w 1711 roku. Royal Ascot trwa 5 dni i zawody odbywają się każdego dnia w obecności królowej Anglii! Miasteczko Acot położone jest na południu kraju i  leży nieopodal zamku królewskiego w Windsorze.

Zakłady bukmacherskie a wyścigi

Nie tylko wyścigi konne są powiązane z Wielką Brytanią, ale również z największymi zakładami bukmacherskimi. „Postawić na niewłaściwego konia” – takie znamy w Polsce powiedzenie i jest one potwierdzeniem, że obstawianie gonitw było i jest czymś naturalnym zwłaszcza dla Brytyjczyków. Wyścigi konne od samego początku były okazją do towarzyskich spotkań, emocjonowania się sportem i… wygrywania dużych sum pieniędzy. W Royal Ascot część graczy obstawia sposobem na tzw. chybił trafił, wybierając np. swojego faworyta ze względu na nazwę konia. Część graczy to jednak niemalże profesjonaliści, którzy pasjonują się tym sportem, analizują statystyki i dane.  W polskich zakładach bukmacherskich także ma się dostęp do bazy danych i zestawów statystycznych.

Wyścigi psów w zakładach bukmacherskich

Wyścigi psów w zakładach bukmacherskich online

Wyścigi psów są bardzo podobne do wyścigów konnych. Mają one długą tradycję i popularyzacja tego sportu przypada na tereny Anglii. W wyścigach psów udział bierze przede wszystkim jedna rasa – charty. To one kiedyś pomagały szlachcie w polowaniach, a teraz uganiają się za sztucznym zającem. Zasady są niemal identyczne. Kilka psów startuje w tym samym czasie i ma do pokonania określony dystans. W wyścigach psów obstawia się zwycięzcę, miejsca na podium lub tak zwany H2H (head to head), czyli szybszego psa z wybranej dwójki/pary. Co ciekawe na świecie mamy do czynienia z jeszcze jednym rodzajem wyścigów psów, a mianowicie z wyścigami psich zaprzęgów. Kolejnym podobieństwem wyścigów psów do wyścigów konnych jest ich dostępność w alternatywnej rzeczywistości, czyli w wirtualnych sportach. Tam zasady i przebieg rywalizacji jest identyczny, jak w rzeczywistości.

Dodaj komentarz